10 Mart 2014 Pazartesi

ÇANTALI PLAJ HAVLUSU

Herkese merhaba!!!

Bugün sizlerle yeni yaptığım plaj havlusunu paylaşacağım. Bu plaj havlusunun özelliği çanta olarak kullanılabilmesi,yani sahile inerken veya havuza giderken ayrıca çanta taşımanıza gerek kalmıyor. Ön kısımda bulunan ceplere telefonunuzu, tablet bilgisayarınızı,kitabınızı ve koruyucu kremlerinizi koyabiliyorsunuz. Pratik ve kullanışlı olduğu için tercih edileceğini düşünüyorum.

Havlu 100% pamuk kullanıyorum, kullanılan kumaş ise çekmezlik özelliğine sahip ;böylece havlunuzu yıkadığınızda kumaşlar küçülmüyor ve büzgülü bir görüntü oluşturmuyor.

Renk kombinasyonunu kendim elimdeki kumaşlar ile yapıyorum. Havlu tipi ve rengine göre mevcut kumaşlar ile cep dikiyorum ve kenarlara şerit yapıyorum.

Plaj havlusunun baş kısmına isteğe göre yastık ekliyorum. Yastık dolgusu elyeaf olduğu için yıkanabiliyor ve çabuk kuruyor.


**Havlu açıkken işte bu kadar geniş, hem şezlong üzerinde kullanılabilir hem de plajda kumların üzerinde..** Önce bu şekilde, çanta içerisine girebilecek ende her iki taraftan katlıyoruz. Sonra alt uçtan yukarıya doğru rulo şeklinde katlayıp çanta içerisine yerleştiriyoruz.** Ve işte havlu bu kadar küçük (35cm X 45cm) bir hale geliyor!!

**Eklediğim video sayesinde nasıl diktiğimi ve çantanın oluşana kadar nasıl aşamalardan geçtiğini görebilirsiniz :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder