27 Haziran 2014 Cuma

Hazırlıklar!!!

Selamlar!

Bugün önümüzdeki günlerde hazırlayacak olduğum modeller hakkında size kısaca bilgi vermek istiyorum. 

Çalışmalar aralıksız devam ediyor. Trendler nedir ne değildir, bunları bornoza nasıl uyarlayabiliriz, detaylar nasıl olmalı, kumaş arayışı...

Son zamanlarda ne yaptık ne ettik kısaca bir hatırlayalım dedim:
Çiçek desenini kullandık. Farklı renklerde hazırladık, her zevke hitap etmek istedik çünkü. Desenlerle uyumlu yaka ve manşet detayı ekledik; çok da hoş oldu hani;)Çiçek denince akla ilk gelen motif: gül . E gülsüz olmaz dedik biz de. Yine renk opsiyonunu sağlayarak bu desende de hazırladık işte birşeyler..

 
E sezonun bir başka trendi kürk ve deri desenleri. Zürafa, aslan, panter, leopar, zebra desenli dijital baskılı havlular ile bu sınıfta da sizlerin beğenisine sunduk ürünlerimizi. Instagram üzerinden @hurtubaatolye kullanıcı adımız, detayları burada bulabilirsiniz.
Kişiye özel denir de işleme yapılmadan olur mu!? Bu kategoride rengi siz belirliyorsunuz; model yine talebiniz doğrultusunda kimono, şal yaka veya kapşonlu hazırlanıyor. Detaylar sizin isteğinize göre belirleniyor. Aksesuarlarla zenginleştiriyoruz bornozu; broş, isminizin baş harfi ya da tamamı, dilediğiniz slogan.. Kısacası hayalgücünüze kalmış herşey..Dantel,kurdela,taş,boncuk,metal trimler vs..

İlk sırada aşağıda yer alan iki model hazırlanacak, malum henüz hiç beyaz bornoz dikemedik. Bu nedenle kabartma jakarlı kar tanesi desenli havlu ile şal yaka bayan bornoz yapılacak. Bir de çok güzel pastel mavi havlumuz var, patern ay ve yıldız. Kadife, yumuşacık bir kumaş. Bununla da bayan bornoz yapacağız.


Ayrıca yine beyaz düz havlu ile dikilmiş bornozlarda fosforlu pembe ve lime dantel, incik,boncuk kullanarak daha conconlu modeller sunacağız sizlere;) Çizimleri buraya aktarırken görüntü bozulmaları olabiliyor, lütfen kusura bakmayın! Bu taslaklar kısa sürede ete kemiğe bürünecek ve fotoğraflar hemen paylaşılacak!
Şimdi biraz maskülen desenler kullanacağız. Daha koyu renkler yer alacak bu koleksiyonda. Erkeksi denince ilk akla gelen konsept: asker! 

Haki ve kahverengi tonlarıyla kara harp:)

Bu modeller lacivert havluyla da hazırlanacak ve havacı konsepti yakalanacak!!

Haki düz havlu ile şalyaka bornoz üzerinde arma ve düğme kullanacağız. Bu sayede subayların kullandığı palto havasında bir bornoz yaratmış olacağız.

Piksel görünümlü bu havlu kadife ve jakarlı, yani epey zahmetle üreetildi. İçerisinde bej ve kahve tonları bulunuyor. Burada desen biraz büyümüş haliyle görünüyor, normalde minik minik karelerden oluşuyor, hazır olunca hem erkek hem kadın modellerini yine buradan paylaşmaya çalışacağım:)


Kamuflaj desenli bornozlar da hazırlamaya çalışacağız. Sade modeller de olacak renk detaylı olanlar da. Yamalı, armalı, düğmeli ve metal aksesuarlı olanlar göz dolduracak tabi ki.


Kırmızı ile siyah havlu sayesinde bando konseptimizi oluşturma fırsatı bulacağız. Tabi aksesuarlar ile zenginleşecek modeller. Şal yaka, hakim yaka, kimono tipi ve kapşonlu modellerde denemelerimiz olacak, e talepler de kalıp oluşumunda etki yaratacak. Sizlerin fikirleri her zaman önceliğimiz. Bu modeller beyaz zemin ile denizci renklerinde hazırlanacak.


Birkaç hafta içerisinde daha önce de söylediğim gibi modellerin fotoğraflarını sizinle paylaşacağım. Hazırlıklar epey zaman alıyor ama sonunda sizlerle buluşturuyoruz. Olumlu geri dönüşler de alıyoruz, bunun değerine paha biçilemez!

İyi ki varsınız!!

İyi haftasonları:)


1 yorum:

  1. Emeğinize sağlık, takipteyim...
    Bana da beklerim :)(:

    aycinmutlu.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil